Fundusz Innova Capital wprowadza Mecor na GPW
12-01-2006 o godz. 18:44:48
GPW

Warszawa (PAP) - Fundusz Innova Capital zamierza wprowadzić w przyszłym roku na warszawską giełdę spółkę Mercor, producenta systemów zabezpieczeń przeciwpożarowych - poinformowali przedstawiciele funduszu na czwartkowej konferencji prasowej."Chcemy wprowadzić spółkę na giełdę w perspektywie roku 2007, aby inwestorzy zaznajomili się z nią i skorzystali na jej wzroście" - powiedział Krzysztof Krawczyk, dyrektor zarządzający Innova Capital. "Wyjście z Mercora planujemy w ciągu czterech lat" - dodał.

Innova Capital ma 37,4 proc. akcji Mercora. Fundusz w styczniu 2006 roku odkupił część akcji spółki od jej założycieli oraz podniósł jej kapitał, inwestując w firmę łącznie 51,2 mln zł. Mercor jest jednym z wiodących producentów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych na rynku Europy Środkowej. Dostarcza systemu oddymiania, oddzieleń przeciwpożarowych, w tym specjalistyczne drzwi i bramy, oraz izolacje ogniochronne konstrukcji budowlanych.

W połowie 2005 roku Mercor kupił akcje czeskiej spółki Hasil, największego na rynkach czeskim i słowackim producenta i dostawcy oddzieleń przeciwpożarowych.

Łączne przychody ze sprzedaży spółek wchodzących w skład grupy Mercor w 2005 roku przekroczyły 170 mln zł. Przychody samej spółki w zeszłym roku szacowane są na 109 mln zł.(PAP)