Portal finansowy Bankier.pl złożył prospekt w KPWiG
19-04-2006 o godz. 15:07:08
GPW

Spółka podtrzymuje zamiar przeprowadzenia oferty publicznej akcji w pierwszej połowie czerwca tego roku - poinformował w środę PAP prezes spółki Bankier.pl Tomasz Jażdżyński.Wczoraj złożyliśmy prospekt emisyjny do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd" - powiedział prezes.Idziemy zgodnie z planem, a to oznacza, że w dalszym ciągu celujemy w pierwszą połowę czerwca" - dodał, pytany o termin oferty publicznej.

Według wcześniejszych zapowiedzi szefa Bankiera.pl, spółka planuje pozyskać z emisji akcji do 10 mln zł, co ma jej pomóc w umocnieniu pozycji swojego portalu finansowego w Polsce.Spółka chce rozwijać nowe serwisy informacyjne i usługowe m.in. poprzez akwizycję specjalistycznych, niszowych portali.

Akcjonariuszami Bankiera.pl są fundusze venture capital, działające w sektorze nowoczesnych technologii: bmp AG (posiadający blisko 52 proc. akcji) oraz MCI Management (38 proc. akcji), a także Dom Maklerski IDMSA.PL (blisko 10 proc.)

IDMSA.PL kupił w marcu od spółki bmp AG i będącego pod jej zarządem funduszu CEEV łącznie 567 tys. akcji portalu Bankier.pl po cenie 4,23 za akcję. Na początku kwietnia prezes IDMSA.PL Grzegorz Leszczyński powiedział PAP, że kierowany przez niego dom maklerski rozważa dokupienie akcji portalu w publicznej ofercie akcji.

W 2005 roku Bankier.pl zwiększył zysk netto do 0,34 mln zł z 0,2 mln zł w 2004 roku, a jego przychody w tym czasie wzrosły do 6,2 mln zł z 3,3 mln zł. Według wcześniejszych zapowiedzi, w tym roku spółka chce, aby dynamika na poziomie zysku była wyższa niż w ubiegłym roku.

Do poprawy wyniku ma się przyczynić zawarcie strategicznego partnerstwa pomiędzy Bankierem.pl a pośrednikiem finansowym Open Finance, który należy do grupy Getin. Open Finance zyskał nowy kanał dystrybucji, a Bankier.pl możliwość skierowania klientów do doradców Open Finance.