Legnica: Udane przenosiny Spółki VENTUS z CeTo na GPW
14-02-2007 o godz. 12:54:01
PBT HAWE SP. Z O.O. w Legnicy

Spółka Ventus, która w środę po przeprowadzce z CeTO zadebiutowała na parkiecie GPW, w 2007 roku skupi się na inwestycjach, co sprawi, że nie zakończy roku zyskiem. Akcje spółki Ventus wzrosły na otwarciu w pierwszym dniu notowań o 25 proc. do 90 zł.Zysk powinien się natomiast pojawić w 2008 roku. Zapowiedzianą wcześniej emisję akcji spółka planuje w III kw., swoje potrzeby inwestycyjne szacuje na około 170 mln zł. "Ten rok upłynie nam pod znakiem inwestycji. Do 2008 roku chcemy rozbudować sieć światłowodową do min. 4 tys. km. To sprawi, że w bieżącym roku nasze wyniki będą skromne, wynik netto będzie pod kreską, powinniśmy natomiast zanotować wysoką dynamikę wzrostu przychodów" - powiedział PAP prezes Ventusa Marek Rudziński.

"Efekty naszych inwestycji będą widoczne już w przyszłym roku, wówczas pokażemy dodatni wynik netto" - dodał. Plany inwestycyjne Ventus sfinansuje m.in. z publicznej emisji akcji. "Emisję chcemy przeprowadzić w trzecim kwartale, nasze potrzeby szacujemy na około 170 mln zł, ale część prawdopodobnie będzie sfinansowana długiem" - powiedział Rudziński.

Pozyskane środki umożliwią spółce, oprócz kontynuacji budowy magistrali światłowodowej, zakup sprzętu do świadczenia usług multimedialnych typu +triple play+ oraz podniesienie środków obrotowych umożliwiających realizację dużych zleceń projektowych i budownictwa telekomunikacyjnego dla podmiotów zewnętrznych. Na początku stycznia tego roku Ventus kupił 100 proc. udziałów spółki Hawe.

NWZA Ventusa podjęło uchwałę o zmianie nazwy spółki na Hawe i zmianie działalności na telekomunikacyjną. Ventus będzie prowadzić platformę komunikacyjną, posiadającą własną sieć światłowodową i świadczącą usługi telekomunikacyjne w oparciu o działalność integratora telekomunikacyjnego Fone.