Legnica: Cynk-Mal z Legnicy wybiera się na GPW
19-05-2007 o godz. 12:43:50
Cynk-Mal Sp. z o.o. Legnica

Po nieudanym połączeniu z giełdowym Drozapolem, legnicka spółka Cynk-Mal, producent ocynkowanej bednarki, wybiera się na GPW.

Cynk-Mal szykuje IPO

Jak podaje Gazeta Giełdy PARKIET, oferującym będzie Dom Maklerski PKO BP. Wartość oferty szacowana jest na około 30 mln zł, w ofercie sprzedawane mają być tylko akcje nowej emisji w ramach podwyższenia kapitału. Doradcą finansowym spółki jest Wrocławski Dom Maklerski S.A.

Spółka chciałaby zadebiutować jeszcze w tym roku, ale najpierw musi przejść proces przekształcenia ze spółki z o.o. w spółkę akcyjną.

Udziałowcami spółki są:

  • Andrzej Czekajło - Prezes - (50%)
  • Marek Picz - Członek Zarządu - (50%)

Nieudane połączenie z DROZAPOL-PROFIL S.A.

W ubiegłym roku spółka planowała połączenie z giełdowym Drozapolem. 28.04.2006 podpisano list intencyjny w sprawie zakupu udziałów w Cynk-Malu. 29.09.2006 spółki podpisały aneks z uwagi na nową kocepcję powiązań kapitałowych, jakie powstały po przeprowadzonym procesie due diligence i negocjacjach. Ostatecznie proces negocjacyjny wygasł 31.01.2007 roku. Jak podał Drozapol w raporcie bieżącym 19/2007:

"...nie zdołano osiągnąć porozumienia co do przejęcia satysfakcjonującego pakietu akcji CYNK-MALU. Proponowana przez właścicieli wartość podmiotu przejmowanego, jak i inne warunki transakcji, w tym:

  • brak zagwarantowania możliwości realnego wpływu na rozwój spółki,
  • brak możliwości większego, kapitałowego zaangażowania w przyszłości,
  • brak zgody na sprawowanie nadzoru korporacyjnego co uniemożliwiałoby konsolidację wyników
sprawiają, że na dzień dzisiejszy oferta właścicieli CYNK-MALU jest nie do zaakceptowania dla DROZAPOL-PROFIL S.A."

DROZAPOL nie wyklucza w przyszłości powrotu do negocjacji z właścicielami CYNK-MALU, jeśli zostaną uwzględnione warunki proponowane przez Drozapol-Profil S.A.