Legnica: MULTI INWESTYCJE budują nowy budynek
17-10-2007 o godz. 13:58:40
Multi Inwestycje Sp. z o.o.

Legnicka spółka MULTI INWESYCJE Sp. z o.o. jest w trakcie realizacji budowy nowego budynku mieszkalno-usługowego przeznaczonego na sprzedaż. Budynek będzie składał się z 12 apartamentów mieszkalnych (w tym mieszkania dwupoziomowe) oraz 2 lokali użytkowych. Nowy budynek mieszkalny powstaje przy zbiegu ulic Złotoryjskiej i Grunwaldzkiej. Zarząd planuje zakończyć budowę z końcem 2008 roku.

Apartamenty i lokale usługowe

W części mieszkalnej planuje się zrealizowanie w obiekcie 12 apartamentów mieszkalnych ( w tym 2 dwupoziomowe) o pow. Od 32,20 m2 do 68,70 m2. Lokale będą posiadały balkony. Każdy lokal będzie miał zainstalowane liczniki: energii elektrycznej, zużycia wody ciepłej i zimnej oraz instalację multimedialną. Ponadto każdy lokal wyposażony będzie w piece dwufunkcyjne gazowe. W ten sposób każdy lokal posiadał będzie niezależne ogrzewanie. Dodatkowe funkcje budynku to wózkownia oraz dwie części usługowe w parterze, a także pomieszczenia gospodarcze (komórki lokatorskie) w piwnicy. W części usługowej planuje się wybudowanie lokali o łącznej powierzchni 143,9 m2.

Perspektywiczny rynek

Popyt na lokalnym rynku nieruchomości powinien w najbliższych latach rosnąć na poziomie nie niższym niż średnia krajowa. W Legnicy realizowane są duże inwestycje deweloperskie. Budowane i oddawana do użytkowania są nowe galerie handlowe i sklepy. Dzięki temu zwiększa się atrakcyjność miejscowości. Dodatkowo bliskość autostrady oraz obecność strefy ekonomicznej pozwala wysuwać wnioski, iż w najbliższych latach popyt na lokale Legnicy będzie rósł.
Atrakcyjne w stosunku do większych miejscowości jak np… Wrocław są niższe ceny mieszkań w Legnicy.

Mocne strony projektu

"Niewątpliwym atutem nowej inwestycji jest położenie na terenie obrębu Tarninów - najbardziej prestiżowej dzielnicy rezydencyjnej w Legnicy. Mieszkańcy będą mieli szybki dostęp do terenów zielonych Lasku Złotoryjskiego oraz zbiornika wodnego „Glinki”, co pozwoli na szeroką możliwość rekreacji w postaci spacerów, wycieczek rowerowych" - mówi Prezez Zarządu Andrzej Woroniuch.

"Nasza kamienica będzie położona blisko ścisłego centrum miasta, z bardzo dobrym połączeniem komunikacyjnym. Do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona dojście zajmuje 5 minut, dzięki czemu spółka liczy również na sprzedaży mieszkań pod wynajem dla studentów" - dodaje Wiceprezes Zarządu Piotr Kamiński

Budowa idzie zgodnie z planem

Nie widać zagrożeń w realizacji harmonogramu inwestycji. Spółka pozyskała kredyt inwestycyjny, ma podpisane umowy z wykonawcami i dostawcami materiałów. "Powinniśmy oddać budowę w terminie, jednak zawsze istnieje pewne ryzyko, że coś się wymknie spod kontroli. " - mówi Prezes Zarządu. Dodaje, że w budowlance dużo zależy od pogody i czynników niezależnych od wykonawców. "Jak na razie budynek rośnie w oczach i o oby tak dalej" - dodaje z uśmiechem Prezes.