Legnica: Letia buduje centrum biznesowe
24-06-2008 o godz. 08:02:09
Letia SA

KGHM Letia Legnicki Park Technologiczny, spółka należąca w 94,95 proc. do KGHM, zainwestuje 40 mln zł w nieruchomość w centrum Legnicy. W obiektach, w których mieścił się kiedyś szpital chirurgiczny, KGHM Letia stworzy centrum biznesowo-konferencyjne o profilu teleinformatycznym i finansowym. Jego całkowita powierzchnia użytkowa wyniesie ponad 10 tys. mkw.Pierwszy etap inwestycji, zaplanowany jeszcze na ten rok, obejmie prace rozbiórkowe oraz modernizację i rozbudowę istniejących budynków. Kolejny etap, przewidziany na 2009 rok, zakłada budowę nowego budynku. Pieniądze na inwestycje będą pochodzić częściowo ze środków własnych, a częściowo z funduszy unijnych.

Nieruchomość poszpitalna została wniesiona do Letii aportem przez właściciela gruntów - Województwo Dolnośląskie, które posiada 5 proc. udziałów w spółce zależnej KGHM.

Majątek Letii jest również zlokalizowany w obrębie Huty Miedzi Legnica i składa się m.in. z biurowca oraz około 30 ha terenów przemysłowych przeznaczonych do zagospodarowania. Oprócz KGHM i Województwa Dolnośląskiego, akcje Letii posiada też Politechnika Wrocławska (0,5 proc.). Spółka KGHM Letia została utworzona w lipcu zeszłego roku, gdy Polską Miedzią kierował Krzysztof Skóra.